KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8011357
nr 801 1357
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), signerad 1900, motivets mått: 17x46
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 januari 2013
kl 20:21:59
100 kr
150 kr
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström